Kas nepatīk putekļu ērcītēm?

Putekļu ērcītes ir mikroorganismi, kuriem patīk silta un mitra vide. Tiklīdz temperatūra paceļas virs 20 °C, bet relatīvais gaisa mitrums sasniedz 50 %, tās sāk vairoties. Par ziemu priecāties arī nav iemesla – putekļu ērcītēm apkures un nepietiekamas vēdināšanas kombinācija ir ļoti labvēlīga. Tāpēc, lai ierobežotu to izplatīšanos, mums jāievēro vairāki noteikumi.

  • Regulāri mazgājiet gultas veļu un mājas tekstilu. Vidēji aptuveni 25 savas dzīves gadus pavadām guļot. Tāpēc rūpes par guļamistabas higiēnu ir kritiski svarīgas. Ideālā gadījumā gultasveļu ieteicams mazgāt reizi nedēļā 60 °C temperatūrā – tikai pie šādiem nosacījumiem putekļu ērcītes ies bojā. Neaizmirstiet regulāri tīrīt matrača un spilvenu pārvalkus – tā ir vienkārši perfekta vide, kur paslēpties mikroorganismiem. Svarīgi ir arī pienācīgi kopt aizkarus, gultas pārklājus, paklājus. Cita bieži vien piemirsta putekļu ērcīšu iemīļota vieta – mīkstās rotaļlietas. Ja iespējams, mazgājiet tās augstā temperatūrā. Ja nē – gludiniet.
  • Gludiniet, gludiniet, gludiniet. Putekļu ērcītes atrodamas visos audumos, tomēr ne visu tekstilu drīkst mazgāt 60 °C temperatūrā. Taču šie mikroorganismi iet bojā, tikai nonākot saskarē ar temperatūru virs 56 °C. Iespēju vienkārši un efektīvi atbrīvoties no putekļu ērcītēm mājās nodrošina Šveices kompānijas “Laurastar” sausā mikrodispersā tvaika (angl. Dry Microfine Steam jeb DMS) tehnoloģija, kas ar vienu kustību iznīcina 100 % putekļu ērcīšu. “Laurastar” ierīces, kurās integrēta šī tehnoloģija, iztīra ne tikai auduma virsmu – sausais tvaiks sasniedz arī dziļākos slāņus. Tikpat efektīvas ir arī gan horizontālajai, gan vertikālajai apstrādei ar tvaiku piemērotās ierīces. Ar vertikālajai gludināšanai paredzētajiem tvaika ģeneratoriem varēsiet efektīvi tīrīt aizkarus, tos pat nenokabinot no karnīzes. Tvaika ģeneratori ir piemēroti arī delikātu audumu kopšanai, kurus nedrīkst mazgāt augstā temperatūrā – linam, poliesteram vai zīdam. Neaizmirstiet kopt arī dekoratīvo spilvenu, pledu, dīvānu pārvalkus. Starp citu, pētījumos ir pierādīts, ka inovatīvo gludināšanas tehnoloģiju līderes “Laurastar” radītais sausais mikrodispersais tvaiks 5 sekundēs iznīcina ne tikai 100 % putekļu ērcīšu, bet arī 99,9 % vīrusu (tostarp arī koronavīrusu), kā arī 99,9 % baktēriju. Tātad, daudziem par pārsteigumu, gludināt ir svarīgi ne tikai tāpēc, lai izskatītos kārtīgi, tagad gludināšana ir arī veselības un higiēnas garants.
  • Vēdiniet māju katru dienu. Putekļu ērcītes mīl mitrumu, tāpēc katra istaba būtu jāvēdina vismaz 30 minūtes dienā. Tas ne tikai samazinās gaisa relatīvo mitrumu telpā, bet arī radīs aukstā gaisa šoka efektu, kas novājinās putekļu ērcītes. Ieteicams nesaklāt gultu tūliņ pēc izkāpšanas no tās, bet gan ļaut svaigam gaisam piekļūt matračiem – tā vieglāk iztvaikos naktī uzkrājies mitrums.
  • Tīriet virsmas, kurām nākas bieži pieskarties. Šādas virsmas ir durvju rokturi, tualetes poda daļas, kurām pieskaramies (sēžamā daļa, ūdens noskalošanas poga), krāni, tālvadības pultis, telefoni, klaviatūras utt. Ieteicams arī vismaz reizi mēnesī 90 °C temperatūras režīmā ieslēgt tukšu veļas mazgājamo mašīnu – tā izvairīsieties no vīrusu un infekciju nodošanas, kā arī garantēsiet ierīces darbības efektivitāti.

Individuāla pieeja

Inovatīvas produktu tehnoloģijas

Unikāla zināšanu un pieredzes vieta

Autorizēts partneris

Vietnē tiek izmantoti sīkfaili. Ja piekrītat sīkfailu lietošanai, nospiediet pogu „Piekrītu“ vai sērfojiet tālāk. Savu piekrišanu jebkurā brīdī varēsiet atsaukt, mainot savas interneta pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot ierakstītos sīkfailus. Vairāk par sīkfailiem varat lasīt  Privātuma politikā.

Tikai šomēnes BEZMAKSAS PIEGĀDE pirkumiem virs 49€!